35 45 GÜNLÜK AMERİKAN SİYAH BRONZ HİNDİ AŞI TAM ADRESE TESLİM 

GAZİANTEP / İSLAHİYE / ALACA MAH.
18,00 ₺ İlan No : 727962962 İlan Tarihi : 05 Haziran 2019 Kategori : Kümes Hayvanları  Türü : Hindi  Yaşı : 0 - 3 Aylık Toplu Satış : Evet Takas : Evet Durumu : İkinci El

İDEAL YARKA HİZMETİNİZDE

ADRESE TESLİM

KAPIDA ÖDEME

BİR HAFTADA TESLİMAT

VETERİNER DESTEĞİ

AŞILARI TAM

TARIM İLÇE İLE ANLAŞMALI

ÇADIR KÜMES KURULUM

#HİNDİ ÇADIRI

#BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÇADIRI

#KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÇADIRI

#TAVUK ÇADIRI

#MANTAR ÇADIRI

#SOLUCAN GÜBRE ÜRETİM ÇADIRI

#DEPO HANGAR TENİSKORT HALISAHA YEMLİK SULUK FAN FOLLUK

HER TÜRLÜ KURULUM MEVCUTTUR

Hindi yetiştiriciliğinde kümes bakımı oldukça önemlidir. Belirli zamanlarda kümeslerin basınçlı suyla yıkanarak dezenfekte edilmesi gerekir. Kümeste bulunan çatlak ve yarık yerler onarılmalıdır. Ayrıca kümes içindeki ekipmanlarda dezenfekte edilmelidir. Kümes altına bütün altlık kullanılmalı, ekipmanları yerleştirerek formaldehit yardımıyla fümigasyon yapılması gerekir. Bunlar civcivler çıkmadan en az 5 gün önceden tamamlanmalıdır.

Yetiştiricilikte 0-6 haftalık dönem ilk periyottur. Bu süreçte kuluçkadan çıkan civcivlerin gagaları kesilir. Bunu 6.-8. günlere kadar tamamlamak gerekir. Ayrıca civcivlere aşıları da yapılır. Kuluçkahanede olan civcivler büyüyecekleri kümeslere nakil aracıyla alınmalıdır. Nakil yapılırken ortam 21-24 derecede olmalıdır. Her taşımada en fazla 240-350 civciv taşınmalıdır. Kümeslere kuru, temiz işlenmemiş altlıklar konulmalıdır. Bunlar kaliteli ağaç talaşı olabilir. Yaz döneminde altık 8 cm kadar, kış döneminde de 12 cm kalınlıkta altlık hazırlanmalıdır. Islanan, nemli altlıklar değiştirilmeli, ısınmış altlık kullanılmalıdır. Gerekirse günlük değişim yapılmalıdır.

Kümesteki her 100 civcive bir adet suluk, bir palaza 1 cm kenarlı olan suluk yerleştirilmelidir. Suyun bulunduğu alan dezenfekte edilmelidir. Civcivlere ilk olarak % 2-5 oranlı şekerli su verilmeli ve enerji kaybı önlenmelidir. Ayrıca 3 gün boyunca civcivlerin hassas yapısından dolayı suya vitamin ve mineral gibi takviyeler konulmalıdır. Günde 2 defa sular tazelenmelidir. Yemlerde her gün taze konulmalıdır. Yemlik kenarlarının palazların kursak seviyesinde olmasına özen gösterilmelidir. 4 hafta süreyle yemle beslenen civcivler, 5. haftada palet yemle beslenmelidir. 15 günden itibaren yeme palaz başına olmak üzere 0,5 gram grit konulmalıdır.

Civcivler 7. haftadan kesim zamanına kadar ikinci periyota uygun şekilde bakılmalıdır. Yemlerle büyütülen hindiler, kesimden 1 ay önceden başlayarak, özel bir yemle beslenmeli ve kesime hazırlanmalıdır. Erkek ve dişi hindiler bu dönemde birlikte semirtilir. Erkek hindilerde kesim 22-24 haftada, dişi hindilerde ise 16-18 haftada kesim yapılır.

Hindiler tarla ve bahçelerde bakılırsa zararlı böcekleri ve taze otları yemeyi severler. Özellikle kepek hamuru, mısır, arpa ve buğday en fazla sevdikleri besindir. Sonbaharda dar yerlerde bol yemle beslenirlerse, daha hızlı serpilir ve yağlanırlar. Kış ayları hindi etinin en fazla tüketildiği dönemdir. Hindi daha fazla eti için yetiştirilen bir canlıdır. Normal kuluçka süresi ortalama 28 gün sürer ve 17-18 yumurta ile kuluçkaya yatabilirler. Bakımı tavukla kıyaslandığında daha zordur, yavrular daha geç büyür. Hindi gübresi de tarım için oldukça faydalıdır. Bu hindi yetiştiriciliği için bir avantajdır

AŞI UYGULAMASI : Her 45 günde 1 suyuna newcastle veba aşısı uygulanır

SİPARİŞLERİNİZİ EN KISA , EN GÜVENİLİR , EN HIZLI VE EN SAĞLIKLI ŞEKİLDE , TALEP ETTİĞİNİZ TARİHTE SİZLERE ULAŞTIRMAYI GÖREV BİLİRİZ.

SİZİ, FİRMAMIZ BÜNYESİNE KAZANDIRDIKTAN SONRA,, UZMAN TEKNİK DESTEK VE VETERİNER DESTEĞİMİZ, SİZ TALEP ETTİĞİNİZ VE YANINIZDA OLMAMIZI İSTEDİĞİNİZ SÜRECE TÜM EKİBİMİZLE HİZMET VE DESTEK VERMEKTEN GURUR DUYAR.

MERKEZİ BURSA ANKARA KONYA ELAZIĞ OLAN FİRMAMIZDAN TÜRKİYE'NİN TÜM İLLERİNE SEVKİYATIMIZ VARDIR.BU NEDENLE HER İLDE İLANIMIZ MEVCUTTUR.

ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER


Civciv

35 45 GÜNLÜK AMERİKAN SİYAH BRONZ HİNDİ AŞI TAM ADRESE TESLİM  içeriği, 05 Haziran 2019 tarihinde, Hayvanlar Alemi Kümes Hayvanları Hindi Gaziantep İslahiye Alaca Mah etiketleri ile biantep.com sitesinin İlanlar bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha