45 GÜNLÜK SİYAH AMERİKAN BRONZ HİNDİ 81 İLE TESLİM

GAZİANTEP / YAVUZELİ / AKBAYIR MAH.
18,00 ₺ İlan No : 861137880 İlan Tarihi : 08 Haziran 2019 Kategori : Kümes Hayvanları  Türü : Hindi  Yaşı : 0 - 3 Aylık Toplu Satış : Evet Takas : Evet Durumu : İkinci El

SİYAH AMERİKAN BRONZ HİNDİ YARKA SATIŞI PREFABRİK KÜMES VE ÇADIR KÜMES

45 günlük 20 tl

Sipariş üzerine sizin için özel ürettiğimiz Amerikan siyah bronz hindilerimizin sevkiyatları hız kesmeden devam etmektedir... En az alım 50 adettir...
ucretsiz kapıda ödeme imkaniyla adresinize teslim aşıları tam ve sağlıklı Türkiye geneli kümes kurulumu ve herturlu ekipman ihtiyacınız
HİNDİ BAKIM KLAVUZU:
Yemesi gereken yemler
Özlem hindi gelişim
CP hindi geliştirme
Pro hindi geliştirme
Banvit hindi geliştirme
Abalıoglu hindi gelişim
Yada baglı oldugunuz il ilçede bulunan hindi gelişim yemleri olmalıdır

Hindi palazlarına en çok zayiat verdiren neden strestir. Hayvanların çok sakin bir ortamda olması gerekir. Bu amaçla sürekli gözetleme yapmalıdır. Yeterli büyüme ve gelişme yoksa nedeni araştırılmalıdır.

Kümeste metrekareye 4-5 palaz düşmelidir. Yer sistemli kümeslerde planya talaşı serilmelidir. En iyisi 2/3 tünek sistemidir.

Meraya Çıkarma

60 günlük olunca, meraya çıkabilirler. Günde 1 saat artırılarak, her gün meraya çıkarılırlar. Merada otlarlar. Hava şartları uygun olmalıdır. Mera parazitli olmamalıdır.

Sanayi yemi yerine kırılmış tane yem verilebilir. Ama vitamin takviyesini unutmayalım.

Yağışlı havalarda hindileri dışarıya salmayın. Hindilerin sağlığı açısından bu çok önemli...

Hindicilik nasıl bir kümeste yapılmalı …!

Ülkemizde çiftçilerimiz mera şartlarına göre hindi palazı üretimi yaptıklarından, kümesler palaz döneminde önem kazanmaktadır. Kümes hayvanları içerisinde en hassas kümes hayvanı hindidir. Hindicilik yapılacak kümesin kapalı, aydınlatması, ışıklandırılması, ısıtılması yeterli olmalıdır. Kümes tabanlarının l00-l50 hindi palazını alacak şekilde bölünmesi, altlarına 8-10 cm kalın çam talaşı serilmesi gerekmektedir.

Altlık :

Kullanılacak atlık küflü, nemli olmamalıdır. Altlık olarak talaş, sap, kuru ot gibi nemi çeken materyaller kullanılabilir. Bizim tavsiyemiz kalın planya talaşıdır.

Aydınlatma :

Aydınlatma ampul veya florosanla olabilir. 60 wattlık bir ampul 15 m²’ lik kümes tabanına gelecek şekilde hesaplanmalı, yerden yüksekliği 2 m. olmalıdır.

Hindi palazı 1,5-2 aylık olduktan sonra meraya çıkabilir. Palaz geliştikten ve hindi olduktan sonra dahi merada ne kadar yayılırsa yayılsın hindilere akşamları mutlaka yem takviyesi yapılmalıdır. özellikle hindiler arazide besleniyorsa hindilerin su kaynağı tahlil edilmeli, temiz su olduğu anlaşıldıktan sonra hayvanın su ihtiyacı bu suyla karşılanmalıdır. Hindi palazının ilk 2 aylık döneminde mutlaka hindi palaz yemiyle beslenmelidir. Çünkü palazların bu dönemde vücut gelişmesi çok hızlıdır, hayvanın iskelet sistemini geliştirdikten sonra et düzmeye başlar.

Palaz yemi yedirildikten sonra fabrika yemine devam edilmesi tavsiye edilir. Durumu müsait olmayan veyahut ta yem giderini azaltmak isteyen çiftçiye şu rasyonu verebiliriz. 1 kg mısıra 1 kg buğday katılır, normal yemin içerisine yarı yarıya katarak verilebilir, ve yahut ta meradan sonra sadece mısır, buğday kırmasıyla hindiler besiye çekilir, hindiler hem kilo alır, hem de etin randımanı yüksek olur.
Kesime 15-20 gün kala hindiler kapalı yere alınarak kesif yemle beslenmelidir. Bu dönemde hayvanlara kırdırılmış mısırda verilebilir. Bu yemler hindilerin semirmesini ve etin kalitesini artırır, kesimde hindi etinin sarımtırak beyaz olmasını sağlar.

KÜMES KURULUMLARI
(1) Kümeslerimiz kaynak olmadan otomatik makinalarda bükülen takviyeli sistemdir..
(2) İskeletler otomatik makinalarda yapışdığından gönyeleri tamdır..
(3) Taşıyıcı iskelet 48*1.5mm galvenizli profil borudan üretilmiştir.
(4) Ara bağlantı borusu 32*1.5 mm galvenizli borudur..
(5) Astar brandası su geçirmez antibakteriyel yapıya sahiptir..
(6) izalosyonlarımız çadırlara fazla fazla konulur..
(7) Brandalarımız uv katkılı su geçirmez olduğu için alev yürümez özelleği sahiptir..

NOT: İLANLARIMIZ SEVKİYAT YAPABİLECEĞİMİZ TÜM İL İLÇE VE KÖYLERE İLAN VERİLMEKTEDİR..

DETAYLI BİLGİ İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİMİZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ...


Civciv

45 GÜNLÜK SİYAH AMERİKAN BRONZ HİNDİ 81 İLE TESLİM içeriği, 08 Haziran 2019 tarihinde, Hayvanlar Alemi Kümes Hayvanları Hindi Gaziantep Yavuzeli Akbayır Mah etiketleri ile biantep.com sitesinin İlanlar bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha