AŞILI AMERİKAN BRONZ HİNDİ PREFABRİK KÜMES VE ÇADIR KURULUMU

GAZİANTEP / ŞAHİNBEY / AYDINBABA MAH.
18,00 ₺ İlan No : 685870813 İlan Tarihi : 10 Haziran 2019 Kategori : Kümes Hayvanları  Türü : Hindi  Yaşı : 0 - 3 Aylık Toplu Satış : Evet Takas : Evet Durumu : İkinci El

AŞILI  AMERİKAN BRONZ HİNDİ PREFABRİK KÜMES VE ÇADIR KURULUMU

Türkiye geneli en az 100 adet olmak şartıyla SİYAH AMERİKAN HİNDİ ucretsiz kapıda ödeme imkaniyla adresinize teslim aşıları tam ve sağlıklı Türkiye geneli kümes kurulumu ve herturlu ekipman ihtiyacınız için☎☎☎iletisim (0541) 690 1478

GÜL  DOĞAN

EN AZ 100 ADET

Hindi bakım klavuzu

Yemesi gereken yemler

Özlem hindi gelişim

CP hindi geliştirme

Pro hindi geliştirme

Banvit hindi geliştirme

Abalıoglu hindi gelişim

Yada baglı oldugunuz il ilçede bulunan hindi gelişim yemleri olmalıdır

Hindi palazlarına en çok zayiat verdiren neden strestir. Hayvanların çok sakin bir ortamda olması gerekir. Bu amaçla sürekli gözetleme yapmalıdır. Yeterli büyüme ve gelişme yoksa nedeni araştırılmalıdır.

Kümeste metrekareye 4-5 palaz düşmelidir. Yer sistemli kümeslerde planya talaşı serilmelidir. En iyisi 2/3 tünek sistemidir.

Meraya Çıkarma

60 günlük olunca, meraya çıkabilirler. Günde 1 saat artırılarak, her gün meraya çıkarılırlar. Merada otlarlar. Hava şartları uygun olmalıdır. Mera parazitli olmamalıdır.

Sanayi yemi yerine kırılmış tane yem verilebilir. Ama vitamin takviyesini unutmayalım

Yağışlı havalarda hindileri dışarıya salmayın. Hindilerin sağlığı açısından bu çok önemli...

Hindicilik nasıl bir kümeste yapılmalı …!

Ülkemizde çiftçilerimiz mera  şartlarına göre hindi palazı üretimi yaptıklarından, kümesler palaz döneminde önem kazanmaktadır. Kümes hayvanları içerisinde en hassas kümes hayvanı hindidir.  Hindicilik yapılacak  kümesin  kapalı, aydınlatması, ışıklandırılması, ısıtılması yeterli olmalıdır. Kümes tabanlarının l00-l50 hindi palazını alacak şekilde bölünmesi, altlarına 8-10  cm  kalın çam talaşı serilmesi gerekmektedir.

Altlık     :                                                                                                                                                                

Kullanılacak atlık küflü, nemli olmamalıdır. Altlık olarak talaş, sap, kuru ot gibi nemi çeken materyaller  kullanılabilir. Bizim tavsiyemiz kalın planya talaşıdır.

Aydınlatma  :

Aydınlatma ampul veya florosanla olabilir. 60 wattlık bir ampul 15 m²’ lik  kümes tabanına gelecek şekilde  hesaplanmalı, yerden yüksekliği 2 m.  olmalıdır.

Hindi  palazı 1,5-2  aylık olduktan sonra meraya çıkabilir. Palaz geliştikten  ve hindi olduktan sonra dahi merada ne kadar yayılırsa yayılsın hindilere akşamları mutlaka yem takviyesi yapılmalıdır. özellikle hindiler   arazide besleniyorsa hindilerin su kaynağı tahlil edilmeli, temiz su olduğu anlaşıldıktan sonra hayvanın su ihtiyacı bu suyla karşılanmalıdır. Hindi palazının ilk 2 aylık döneminde mutlaka hindi palaz yemiyle beslenmelidir. Çünkü palazların bu dönemde vücut gelişmesi  çok hızlıdır, hayvanın iskelet sistemini geliştirdikten sonra et düzmeye başlar.

Palaz yemi yedirildikten sonra fabrika yemine devam edilmesi tavsiye edilir. Durumu müsait olmayan veyahut ta    yem giderini  azaltmak isteyen çiftçiye şu rasyonu verebiliriz. 1 kg mısıra 1 kg buğday katılır, normal yemin içerisine yarı yarıya katarak verilebilir,  ve yahut ta meradan sonra sadece mısır, buğday kırmasıyla hindiler besiye çekilir, hindiler hem kilo  alır, hem de etin randımanı yüksek olur.

Kesime  15-20 gün kala  hindiler  kapalı yere alınarak  kesif yemle beslenmelidir. Bu dönemde hayvanlara  kırdırılmış mısırda verilebilir. Bu yemler hindilerin  semirmesini ve   etin kalitesini  artırır, kesimde hindi etinin  sarımtırak beyaz olmasını  sağlar. Ayrıca NEWCASTLE denilen soğuk yalancı veba aşını mutlaka bizden teslim aldıktan sonra 1 hafta içinde hindilere uygulayalım 45 gün sonra 1 kez daha uyguluyalım ki bu bir önlemdir HİNDİLER de zehirlenme vakalarını önleyebilme adına hindilere ayda iki kez ayran içirelim ki zehirlenmeyi önleyelim bunun yanı sıra ilk 25 gün bakımına çok dikkat edelim ki zayiat vermeyelim ayda 1 kez mecburi degil ama vitamin desteği verelim ilk 25 gün mutlaka gece gündüz ışıklandırmaya dikkat edelim

    

 


Civciv

AŞILI AMERİKAN BRONZ HİNDİ PREFABRİK KÜMES VE ÇADIR KURULUMU içeriği, 10 Haziran 2019 tarihinde, Hayvanlar Alemi Kümes Hayvanları Hindi Gaziantep Şahinbey Aydınbaba Mah etiketleri ile biantep.com sitesinin İlanlar bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha