Fatma ŞAHİN

Fatma ŞAHİN
  • Doğum Tarihi 1966-06-20
  • Doğum Yeri Gaziantep
  • Meslek Siyasetçi, Mühendis

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966'da Gaziantep'te doğdu.

Babasının adı Mustafa, annesinin adı Perihan'dır. İlk orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nü Kimya Mühendisi olarak bitirdi. Okulu bitirdikten hemen sonra Sanko Holding’e girdi. 18 yıl boyunca SANKO Holding'de İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalıştı. 2001’de AK Parti Gaziantep İl Kurucu Üyesi oldu. 2002 seçimlerinde AK Parti Gaziantep Milletvekili seçildi. 22. Dönem Gaziantep Milletvekili. 22. Dönem'de AB Uyum Komisyonu ve AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2007’de AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı oldu. Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu'nda ve AB Uyum Komisyonu ile TBMM Töre-Namus Cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu'nda görev yaptı. 22., 23. ve 24. dönemlerde AK Parti Gaziantep milletvekili seçildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 6 Temmuz 2011 günü açıklanan 61. Hükümette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev aldı. Aile anı Fatma Şahin’e Yılın Kadını Ödülü verildi. Türkiye Engelliler Vakfı engelliler ile ilgili yaptığı çalışmalar nedeniyle Bakan Fatma Şahin’i yılın kadını olarak seçti. Fatma Şahin, evli ve 2 çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce biliyor. 30 Mart 2014 tarihinde olan yerel seçimlerde AK Parti'den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup seçildi.

6DEĞERLENDİRME 4.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha