Gün Işığı / Ahmet İNCE

Ahmet İNCE

Ahmet İNCE02.02.1950'de Trabzon-Tonya Karaağaçlı Köyünde doğan Ahmet İNCE, 1971 yılında Fatih Eğitim Enstitüsü’nün Türkçe Bölümü’nü bitirdi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Türkçe- Edebiya... Yazarın Biyografisi

Ahmet İNCE

02.02.1950'de Trabzon-Tonya Karaağaçlı Köyünde doğan Ahmet İNCE, 1971 yılında Fatih Eğitim Enstitüsü’nün Türkçe Bölümü’nü bitirdi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Türkçe- Edebiyat öğretmenlikleri yaptı.

Meslek yaşamı süresince, şiir-sanat, kültür-edebiyat; yurt ve dünya sorunları üzerine, yerel ve ulusal düzeyde yayın yapan çeşitli gazete ve dergilerde şiirleri, yazıları yayınlandı.

Ahmet İNCE, 1968’de mezun olduğu Trabzon Lisesi’nden 2002 yılında emekli olduktan sonra, kimi yerel ve ulusal yayın organlarında “eğitim-kültür-sanat, felsefe; inceleme-eleştiri” içerikli yazılar ve şiirler yazdı. Trabzon TV’de yayınlanan bazı kültür-sanat programlarında konuşmacı olarak yer aldı. Şiirin sabırlı, sürekli ve yorucu bir isçilik gerektirdiğine inanan şair, yıllarca, üzerinde çalıştığı şiirlerini, internet sitelerinde izleyicilerin ilgisine sundu. Bu web sitelerinde şairin, çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan düşün- sanat yazıları, eski ve yeni şiirleri yer almaktadır. Kesintili bir şiir geçmişi, zorluklara, haksızlıklara karşı savaşımcı bir yaşamı olan şairin, yayımlanmış dört yapıtı bulunmaktadır. *UMUDUN FISILTISI (Şiir-1988)

*DEMOKRATİK ÖĞRETMEN HAREKETİ(İnceleme-1989)

*ÖĞRETMEN HAKLARI VE SENDİKAL BİRLİK(İnceleme-(1991)

*ÖZLEMİN ÇAĞRISI(Şiir-1994)

Biyografiyi Kapat
Gün Işığı / Ahmet İNCE

Gün Işığı

Karanlığın ortasından
Süzülür günışığı
Yürür menzile
Sabahın işçileri
Dudaklarda çoğalırken
Yeni bir şiir
Umut gerçekle beslenir
Gün gelir
Kırar zincirlerini sevgi

Ahmet İNCE

Gün Işığı / Ahmet İNCE içeriği, 09 Temmuz 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha