İsviçre-Fransa Türk Hava Yolları 7 Gece


Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL - LYON

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Prontotour kontuarı önünde saat 06:00'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1807 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:25'de Lyon'a hareket. Yerel saate göre 10:55'de Lyon’a varış. Varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile panoramik Lyon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Lyon, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın üçüncü büyük şehridir. Gastronomi başkenti olarak anılan şehir mutfak kültürü ile ön plana çıktığı kadar, Saone ve Rhone nehirlerinin içinden geçerek oluşturduğu doğal güzelliği ile de ünlüdür. Turumuz esnasında UNESCO koruması altındaki Eski Lyon bölgesi, şehrin Romalılar tarafından kurulduğu nokta olan Fourviere tepesindeki Notre Dame Katedrali, duvar sanatının doruk noktası olan Fresque de Lyonnais binası, Güzel sanatlar müzesi, Belediye binası ve Bartholdi Çeşmesinin bulunduğu Place de Terraux, Opera binası, Küçük Prens ve St Exupery’in heykellerinin bulunduğu Place Bellecour meydanı ve son olarak ipek dokuma atolyeleri ile ünlü Croix-Rousse bölgesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Bordeaux’dan sonra Fransa’da ün yapmış olan muhteşem üzüm bağlarını göreceğimiz, Lyon'un 50km kuzeyinde bulunan Beaujolais Şarap Tadım Turu. Burada ziyaret sırasında üzüm bağlarında lezzetli Gamay üzümünün ve şarap yapıp atölyelerinde neredeyse kusursuz Beaujolais şarabının tadına bakma fırsatı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN LYON

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilelecek olan Annecy Turu'na katılabilirler. Fransa’nın Venedik’i olarak bilinen Annecy, Avrupa’nın en temiz gölü ünvanı olan ve aynı adı taşına gölün kıyısında, Fransa Alp’lerinin eteklerinde kurulmuştur. Göle açılan kanalların ve Aşk Köprüsü de dahil olmak üzere pek çok köprünün üzerinde bulunması sebebi ile Venedik’e çok benzetilir. Gezimiz sırasında, Thiou ve Aşk köprüsü, Eski Şehir, eski Ortaçağ Hapishanesi olan Annecy Tarih Müzesi görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Gezimiz sonrası Lyon'a dönüş. Geceleme Lyon otelimizde.

 

3.GÜN LYON - CENEVRE

Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından ve Cenevre'ye doğru yola çıkıyoruz. Cenevre'ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Damme Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele hareket ve odalara yerleşme. Geceleme Cenevre'deki otelimizde.

 

4.GÜN CENEVRE

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lozan & Montrö & Chillon Şatosu Turu'na katılabilirler. 1923 yılında Barış Antlaşması'nın imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan, şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolu haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu tur esnasında görülecek yerler arasındadır. Geceleme Cenevre'deki otelimizde.

 

5.GÜN CENEVRE - BERN

Sabah odaların boşaltılması ve ardından otelde alınacak kahvaltı sonrası Bern’e hareket. Yol üzerinde tüm grubun katılımıyla ekstra olarak organize edilecek Fribourg Turu'na katılma imkanı. Bern'e varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında; Parlemonto Binası, Bern Katedrali, Einstein House, Marktgasse ve Marktgasse Caddesi sonunda bulunan meşhur saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme Bern'deki otelimizde.

 

6.GÜN BERN - ZÜRİH

Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından ve Zurih'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde tüm grubun katılımıyla ekstra olarak yapılacak Alp dağlarının en güzel bölgelerinden biri olan, buzul göllerinin ve Alplerin arasında kalan, İsviçrenin en turistik bölgelerinden biri olan Interlaken Turu'na katılma imkanı. Sonrasında yine yol üzerinde tüm yolcularımızın katılımıyla ekstra olarak düzenlecek Luzern ve Pilatus Dağı Turu. Turumuz esnasında Bahnhof (Tren garı), Zafer Tankı, Kunst Museum, Kapellbrücke (Şapel Köprüsü) ve Jesuiten (Cizvit Kilisesi) Görülecek yerler arasında. Luzern şehrini gezdikten sonra, Pilatus Dağı’nın zirvesine çıkıp, muhteşem doğal güzellikleri görme imkanı buluyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik Zürih şehir turumuzda; Zürih Gölü, Eski Gar, Milli Müze, Zürih Katedrali, Saat Kulesi ile alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Serbest zaman. Geceleme Zürih'deki otelimizde.

 

7.GÜN ZÜRİH

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Liechtenstein & Heidiland Turu'na katılabilirler. Tur sırasında, dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Liechtenstein'ı ve devamında Heidi'nin evininde bulunduğu bölgeyi gezme imkanı buluyoruz. Tur bitiminde otelimize geri dönüş. Geceleme Zürih'deki otelimizde

 

8.GÜN ZÜRİH - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtilecek saate kadar serbest zaman. Ardından Basel Havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1926 seferi ile saat 18:05'de İstanbul’a hareket 22:05'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


İsviçre-Fransa
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha