Doğanın Şöleni İzlanda Türk Hava Yolları 5 gece


Tur Programı

1.Gün İstanbul-Oslo-Keflavik-Reykjavik

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarında 05:15'de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları'nın TK1751 tarifeli seferi ile 07:45'de Oslo'ya hareket. Yerel saat ile 10:30'da varış. Bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Iceland Air'in FI0323 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:50'de Keflavik'e uçuş. Yerel saat ile 16:30'da Keflavik'e varış. Bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra havalimanından ayrılıyor ve Reykjavik'e doğru yola çıkıyoruz. İzlanda’daki ilk gününüzde, dünyanın en kuzeyinde yer alan başkent Reykjavik, ıslak ve rüzgarlı olmasına rağmen Gulf Stream sayesinde şaşırtıcı ölçüde ılıman bir şehir olarak sizi karşılar. Havalimanından otelinize doğru hareket ederken daha önce tecrübe edilmemiş bu doğa yapısını görme imkânı bulabilir ve otelinize varışın hemen ardından, arkasında yükselen görkemli Esja Dağı'na sırtını dayamış olan bu kozmopolit ve yaratıcı şehri keşfedebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Reykjavik

Sabah uyandırma ve kahvaltınının ardından panoramik Reykjavik turumuza başlıyoruz. Eski liman ve eski şehir merkezi, balık pazarı, Hallgrimskirkja Kilisesi, Soğuk Savaş’ın sonunu etkili bir şekilde belirleyen 1986 yılında zirve başkanları Mihail Gorbaçov ve Ronald Reagan toplantısına tanıklık eden Höfði Evi ve Parlamento Binası Althingishusid, şehirdeki ikinci gününüzde göreceğiniz yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Reykjavik-Golden Circle-Selfoss Bölgesi

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Golden Circle Turu icin Reykjavik’ten ayrılacak ve sırasıyla; Kuzey Amerika ve Avrasya tektonik plakalarının yırtıldığı ve dünyada bu yırtığın deniz seviyesinin üzerinden görülebildiği tek yer olan Thingvellir Ulusal Parkı, doğanın ham gücünü sergileyen Langjökull buzulundan geçerek 32 metre yükseklikten dökülen İzlanda’nın en ikonik ve sevilen Gullfoss Şelalesi, en eğlenceli duraklardan biri olan ve yeraltı sularının magmaya yakın geçmesi sonucu hızla kaynaması ile oluşan basıncı yüzeye kadar ulaşan yarıklardan fışkıran oluşumların gözleneceği Geysir, geniş bir jeotermal alanda kurulu ve oradaki pek çok sera nedeniyle sıklıkla “Çiçek Köyü” olarak adlandırılan Güney İzlanda’nın büyüleyici kenti Hveragerdi veya İzlanda bahçeciliğinin büyüleyici örneklerinden biri olan ve orada yetişen sulu domateslerin tadına bakmak için Fridheimar Serası ile tanışacaksınız. Turumuzun sonunda Selfoss bölgesindeki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün Selfoss Bölgesi

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından İzlanda'nın olağanüstü güney kıyıları, Viking efsaneleri ülkesi ve mistik doğal güzelliği arasında epik bir yolculuğa çıkıyoruz. 60 metre yükseklikten düşen, iki yanında barındırdığı gökkuşağı ile harika ve etkileyici Skógafoss Şelalesi’ni, 2010 yılında patlamasıyla dünyaca ünlenen Eyjafjaliajokull Volkanı ile eteklerine yerleşmis  İzlanda’nın en güzel manzaralarını görme imkânı bulacağız İzlanda’nın güneyindeki deniz kenarı olan ve şüphesiz ‘Ateş ve Buz Ülkesi’nin  doğa harikalarını görmek için  gelenlere büyüleyici ziyafet sunacak olan eski Viking köyü Vik’i ziyaretinizin hemen ardından, muazzam bazalt bacaları, kükreyen Atlantik dalgaları ve çarpıcı panoramalarıyla, İzlanda'nın siyah kumlu plajlarının en güzel örneği olarak kabul edilen, 1991 yılında National Geographic tarafından “gezegende ziyaret edilebilecek en iyi 10 tropik olmayan plaj”dan biri olarak seçilen ve Game of Thrones hayranlarının çok iyi bildikleri Black Sand Beach - Reynisfjara Plajı’nda fotoğraf karelerimize unutulmaz manzaralar ekleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 

 

5.Gün Selfoss Bölgesi-Grindavik-Blue Lagoon-Keflavik

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından jeotermal sular ve lav alanı manzaraları eşliginde kısa bir yolculuktan sonra İzlanda’nın en önemli turistik yerlerinden biri olan Blue Lagoon ile tanışacağız. Güzel sütlü mavi opak suyun koyu yeşil yosunlarla kaplı siyah lav alanlarına keskin bir tezat oluşturduğu bölgede, ortalama 38° sıcaklıktaki su ile tüm yorgunluklarınızdan arınıp sıra dışı bir deneyim yaşayacağız. Turumuzun ardından Keflavik bölgesindeki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün Keflavik-Oslo-istanbul

Sabah erken saatte uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Iceland Air'in FI0318 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50'de Oslo'ya hareket. Saat 12:30'da varış. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1754 sefer sayılı uçuş ile 17:45'de İstanbul' hareket. Saat 22:35'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


İzlanda
1DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha