Gaziantep Gezi Rehberi

Gaziantep’in eşsiz güzellikleri say say bitmez. Sizler için derlediğimiz gezilecek yerleri gelin bir de yakından inceleyelim.


Gaziantep’in eşsiz güzellikleri say say bitmez. Sizler için derlediğimiz gezilecek yerleri gelin bir de yakından inceleyelim.

Bey Mahallesi

Gaziantep’in en güzel mahallelerinden biri olan Bey Mahallesi, tüm doğallığı, eşsiz tarihi, dar sokakları ve birbirinden güzel müzeleriyle turistlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Adını, tarihi 1587 yılına dayanan Bey camisinden almış bu mahalle, Antep’te en çok göz kamaştıran eşsiz güzelliklerden birisidir.

Gaziantep Gezi Rehberi

Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma Mozaik Müzesi, 9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep’te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan bir müzedir.

Gaziantep Gezi Rehberi

Zincirli Bedesten

Zincirli bedestenin tarihsel dokusuna uygun olarak içinde hediyelik eşya, yöresel el sanatları, kurutulmuş gıda ve kuruyemişçi, kuyumcu, gümüşçü, yemenici, sedef işlemeci, gibi turistik eşyaların satıldığı dükkanlar hizmet vermektedir.

Gaziantep Gezi Rehberi

Dülükbaba Tabiat Parkı

Dülükbaba Tabiat Parkı Gaziantep’in en yüksek yerlerindendir. Alan bitki örtüsü ve yaban hayatı özelliğine sahip,manzara bütünlüğü içinde halkın dinlenme ve eğlenmesine uygun, açık hava rekreasyonu yönünden farklı ve zengin bir potansiyele sahiptir.

Gaziantep Gezi Rehberi

Rum Kale

Güneydoğu Anadolu bölgesinde tekne turu, tarihi ve antik yer ziyareti gibi bölge insanına cezbedici gelen, aktiviteleri ile her dönem hizmet vermektedir. 

Gaziantep Gezi Rehberi

Hayvanat Bahçesi

Burç Ormanları içerisinde 1000 dönümlük bir alan Doğal Hayatı Koruma ve Rekreasyon Alanı olarak tahsis edilmiş ve Gaziantep’te her zaman eksikliği hissedilen Doğal Hayatı Koruma alanı (Hayvanat Bahçesi) olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından tanzim edilmiştir. Doğal Hayatı Koruma alanı (Hayvanat Bahçesi) çalışmalarına 1998 yılında başlanılmış olup, 2002 yılında tamamlanarak şu anda Türkiye’nin en büyük , Avrupa da ise belli bir sıralamaya girmiş durumdadır.

Gaziantep Gezi Rehberi

Alleben Göleti

Gaziantep’i turizm açısından farklı bir cazibe merkezi haline gelen içerisinde yüzme havuzları, bungalov evleri, piknik çardakları, aquaparkları, spor tesisleri, sosyal tesisleri ve kafeteryalarla donatılan, Gaziantepli vatandaşların vazgeçemediği eşsiz güzelliklerden birisidir.

Gaziantep Gezi Rehberi

Gaziantep Gezi Rehberi içeriği, 03 Mayıs 2019 tarihinde Biantep.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Tuğba H.

türkçe öğretmeniyim iş arıyorum

Hanife T.

Buralarda laleler devri var koskoca çınar agaçları ve tertemiz çam havası var birde mevsim normallerinin en guzeli Nisan ayında bambaşka

Ece D.

Gerçekten baya iyi yazı olmus

Özgür S.

Hediyelik ve Şal için başka yere gitmene gerek yok. Tarihi dokusu harika

Emine H.

instagram adresinizi yazabilir misiniz

Haluk A.

antepliyim bu yerlerden büyük çoğunluğunu bilmiyorum hiçbirine gitmedim ya ben çok fakirim ya da fakir gibi yaşıyorum

2DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha