Türkiye’nin En Büyük Parkı: ‘Yeşilvadi’

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi parkı her yaştan ziyaretçi akınına uğruyor.

Türkiye’nin En Büyük Parkı: ‘Yeşilvadi’

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi parkı her yaştan ziyaretçi akınına uğruyor.

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi, “Çılgın Proje” diye adlandırdığı proje kapsamında 1 milyon 700 bin metrekare alan üzerine kurulan Yeşilvadi Parkı, birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Yeşilvadi’de 86 bin metrekarelik biyolojik gölet, büfe, kafeterya, restoran, çay bahçesi, mescit, güvenlik, idari binalar gibi 115 bina, macera parkıi 8,5 km bisiklet ve yürüyüş yolu bulunuyor. 750 metrekare sentetik buz sahası da yer alıyor. Pazar, sergi ve kermes alanları, 18 bin metrekare lunapark, 450 bin metrekare rezerv adrenalin park alanı da bulunuyor. 600 kişilik açık hava sineması ve 8 bin kişilik Türkiye’nin en büyük amfi tiyatrosu da Yeşilvadi’nin içinde bulunuyor. Parkı gezmek için şehrin her tarafından gelen vatandaşlar Yeşilvadi’de su bisikletlerine binip, buz pateni yaparken çocuklarda dünyaca ünlü masal kahramanlarıyla oyun oynama fırsatı buluyor.

Türkiye’nin En Büyük Parkı: ‘Yeşilvadi’

Türkiye’nin en büyüğü olan macera parkurunda zip-line, atlama kulesi, modüler tırmanma, tırmanma duvarı, ip parkuru serbest düşüş platformu gibi bölümler yer alıyor. Macera parkı 88 metre uzunluğunda ve 4 katlıdır. Her kat yan yana 3 parkurdan oluşmuş ve ayrı ayrı her bölümün tavanlarında emniyet kemerli yelek takılabilecek kanallı çelik malzeme bulunmaktadır. Her katta bulunan birbirine paralel 3 parkurdan biri, yürüyüş yolu vardır… Yürüyüş yollarının kenarlarında güvenlik amaçlı korkuluklar vardır, kullanıcılar emniyet kemeri takılı şekilde dolaşabilir. Adrenalin tutkunları için yapılmış bir park adeta…

Türkiye’nin En Büyük Parkı: ‘Yeşilvadi’

Yeşilvadi Parkı Nerededir?

Yeşilvadi Parkı 37.031017 enlem ve 37.389256 boylamda yer almaktadır. Şahinbey ilçesine bağlıdır. Yeşilvadi Parkı posta kodu 27200. Yeşilvadi Parkı GPS koordinatları 37° 1´ 51.6612″ ve 37° 23´ 21.3216″.

Adres: Dumlupınar Mahallesi, Özdemir Cd. No:382, 27470 Şahinbey/Gaziantep

Türkiye’nin En Büyük Parkı: ‘Yeşilvadi’ içeriği, 23 Ocak 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Yasemin A.

Gaziantep'e turlar düzenliyor musunuz?

Emrah E.

Çarşıyı gezmeyide unutmayın

Mustafa E.

bundan on yıl öncesine kadar Gaziantep'te yaşıyordum almanya'ya yerleşmiş bile olsam halen özlemimim dolu dolu

Tuğba E.

Gaziantepli olmaktan gurur duyuyorum

Pelin N.

Gaziantep'e Geldiğiniz de sadece yemekten ibaret sanmayın onlarca müze ve gezilecek yerleri unutmayın!

Nurgül A.

yazım hataları çok fazlaaa

Serdar E.

İşime yarayan içerikleri siteniz sayesinde buluyorum

Tahsin B.

Aradiginiz istediginiz pek cok ev yapimi kışlık baharat bitki tatli tuzlu her sey gaziantepte

771DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha