Cenazelerde Para Karşılığı Ağlayan Gana’lı Kadınlar

1. Gana’da para karşılığı cenazede ağlayan kadınlar vardır.

Cenazelerde Para Karşılığı Ağlayan Gana’lı Kadınlar

Dünyanın birçok yerinde birçok şaşırtıcı meslek icra ediliyor. En şaşırtıcı olanlarından biri de Afrika’nın Batısında yer alan Gana Cumhuriyeti’nde icra ediliyor. Profesyonel olarak yas tutmak, Gana’da popüler bir meslek.

1. Gana’da para karşılığı cenazede ağlayan kadınlar vardır.

2. Gana’da cenazelerde ölen kişinin arkasından ne kadar çok kişi ağlıyorsa bu ölen kişinin o kadar sevildiğini gösteriyor demektir.

3. Kadınlar, bazı insanların nasıl ağlayacağını ve yas tutacağını bilmediklerini ve bu sebeple bu işe giriştiklerini dile getiriyorlar.

4. Cenaze işçilerinden Ami Dokli ve arkadaşları dul olduklarını ve eşleri öldükten sonra bu işe başlama kararı aldıklarını söylüyordı.

5. Cenazeye çağrıldıklarında ilk olarak cenazenin büyüklüğüne bakıyorlar ve ona göre bir ücret belirliyorlardır.

6. Sessizce, ağıtlarla ya da kendini yerden yere vurarak mı ağlayacakları cenazeye göre farklılık gösterebiliyor.

7. Türkiye’de de Ali Öztürk tarafından 1985 yılında cenaze törenlerinde ağlamak üzere 300 kişilik bir dernek kuruldu

Dernek üyelerinden 300 kişinin 30’u sadece ağlamak için kalanı ise cenazelerde kalabalık yapmak için bulunuyorlar. Parası olan ancak seveni olmayan, ya da makyajının bozulmasını istemeyen eşleri olan insanların cenazelerinde gidiyorlar ve 300 tl karşılığında ağlıyorlardı

Cenazelerde Para Karşılığı Ağlayan Gana’lı Kadınlar içeriği, 12 Eylül 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha