Detoksun İlginç Faydaları

Günlük hayatımızda yediğimiz ve içtiğimiz besinler sebebiyle vücudumuz ödem toplar. Yediğimiz yemek, içtiğimiz su, işlenmiş gıdalar ve yaşadığımız stres vücudumuzda toksinlerin birikmesine neden olur.

Detoksun İlginç Faydaları

Günlük hayatımızda yediğimiz ve içtiğimiz besinler sebebiyle vücudumuz ödem toplar. Yediğimiz yemek, içtiğimiz su, işlenmiş gıdalar ve yaşadığımız stres vücudumuzda toksinlerin birikmesine neden olur.

Ödem vücudumuzda şişkinliğe yol açar. Bu durum bizleri hem psikolojik hem de bedensel olarak rahatsız eder. Vücudumuzdaki şişkinliği ve ödemi atmak için detoks yapmamız gerekmektedir. Detoks enerji düşüklüğü, kabızlık, gaz sorunları, sindirim sıkıntıları ve aşırı kilo alma gibi durumların önleyicisidir.

Detoks Kanı Temizler

Kanın temizlenmesi ve hücre dokularının yenilenmesini sağlar.

Enerji Verir

Detoks kullanan kişiler enerjisinin arttığını söylüyor. Bu aslında mantıklı çünkü, vücudunuzun enerjisini emen kötü beslenmeleri bırakıp faydalı besinler yemeye başlamış olacaksınız.

Vücudu Temizler

Detoksun en önemli faydalarından bir tanesi vücudu temizlemesidir. Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasında da etkilidir. Çoğu detoks programı zaten vücudun temizlenmesi için yapılmaktadır. Detoksun bağırsakları temizlemesi belki de en önemli özelliğidir. Çünkü bağırsaklar temizlenmeden sağlıklı bir yaşama başlanmış olmaz.

Kilo Verdirir

Detoks kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Detoks programında yaşadıklarınızdan ve hissettiklerinizden sonra bütün zararlı alışkanlıklarınızı bırakacacaksınız. Detoks ile diyet yapmak çok daha kolay ama sağlıklı mıdır kim bilir ?

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir

Detoks programı ile beraber organlarınızın çalışması gerektiği gibi çalışacaktır. Detoks, bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine sebep olabilir çünkü vücudunuz besin değerlerini rahat bir şekilde alacaktır.

Cildin Parlak Görünmesini Sağlar

Cildiniz vücudunuzun en önemli organıdır ve vücudunuzun da kalkanıdır. Sakın detoks programınıza saunayı da eklemeyi unutmayın çünkü eğer bu şekilde yaparsanız cildiniz rahatlıkla ter atacaktır. Detoks ile birlikte siyah noktalardan, sivilcelerden kurtulmuş olacaksınız. Detoks ile birlikte ilk başta toksinlerin dışarı atılmaya başladığında cilt zorlanacaktır.

Sağlıklı Nefes Almanızı Sağlar

Detoks ile birlikte toksinlerin vücuttan atılmasıyla bağırsaklarınız en başta olmak üzere bütün organlarınızı faydalı bir şekilde kullanmaya başlayacaksınız. Vücuda öncesinden daha fazla oksijen girmeye başlayacak. Detoks sırasında toksinler atılmaya çalışılırken nefesinize dikkat etmelisiniz. Detoks sonrasında nefesinizin nasıl açıldığına şaşıracaksınız.

Zihin Açar

Sadece vücudun arınması yetmez tabi. Aynı zamanda beyin fonksiyonlarının da rahatlaması gerekiyor. Detoks sırasında meditasyonla zihniniz rahatlayabilir ve daha sakin düşünme fırsatı bulabilirsiniz. Detoks sonucunda daha berrak bir zihne ve daha rahat düşünme kabiliyetine kavuşmuş olacaksınız. Şunu unutmayın tüm şekerli yiyecekler, tuzlu yiyecekler ve yağlı yiyecekler sizi yavaşlatıyor.

Saçlarınızı Kuvvetlendirir

Saçlarınız uzadığı andan itibaren saçınız ölü olarak kabul edilir. Aslında saç tüm gücünü kıl köklerinden alarak uzar. Fakat saçlar için dışarıda yapacak şeyler kısıtlıdır. Önemli olan tekrar çıkan kılların sağlıklı çıkması ve kırılmadan uzamasıdır. Detoks sonucunda saçın parlaklığı ve canlılığı olacaktır.

Detoks ile Birlikte Kendinizi Daha Hafif Hissedersiniz

Detoks sırasında yediğiniz besinlerin sağlıklı olması kendinizi hafif hissetmenizi sağlar. Detoks programında bağırsak temizliği de yaptırdıysanız eğer işiniz daha da kolaylaşacaktır. Sizi yavaşlatan, ağırlaştıran ve zehirleyen besinlerle neden bu kadar zaman kaybettiğinizi anlayamayacaksınız.

Detoksun İlginç Faydaları içeriği, 28 Mart 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha