e-Devlet’ten Yeni Bir Hizmet Daha!

Hem memurların işleri hem de vatandaşın işlerini kolaylaştırmak amacı ile Devlet’tin projelerinden olan ve birkaç yıldır aktif olarak kullanılan e-devlet, her geçen gün çalışmalarına devam ederek yeni hizmetlerini sunmaya devam etmektedir

e-Devlet’ten Yeni Bir Hizmet Daha!

Hem memurların işleri hem de vatandaşın işlerini kolaylaştırmak amacı ile Devlet’tin projelerinden olan ve birkaç yıldır aktif olarak kullanılan e-devlet, her geçen gün çalışmalarına devam ederek yeni hizmetlerini sunmaya devam etmektedir. Buna göre ise, yeni bir hizmetin daha aktif olması vatandaşı mutlu ederken hizmetin ne olduğu ise merak konusu olmuştur. Gelen bilgilere göre artık özel güvenlik hizmetlerinin de tüm işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılacağı açıklanırken, bu işlem Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Bilgi İşlem olarak gerçekleştirileceği açıklandı. Bu işleme ilişkin yönetmelikte olan değişiklikler resmi gazetede yayımlanarak e-devlet üzerine geçirildi.

e-Devlet Şifre Nasıl Alınır?

Günden güne talebin arttığı e-devlet tüm işlemlerin yapıldığı bir platform haline gelirken öğrenmek istediklerinizi hatta hakkınızda olan tüm işlemleri de buradan takip edilme olanağı artık daha kolay bir yaşam sağlama yönünden el verişli olmuştur. E-devlet şifresi ise PTT üzerinden alınabilirken, aynı zaman da artık mobil üzerinde, mobil imza, mobil bankacılık gibi olanaklar ile de giriş yapılarak şifre alınabilmektedir. PTT’den e-devlet şifresi alabilmek için, nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik cüzdanı gibi belgelerden birisinin yanınızda olması gerekmektedir. Bu şekilde kolaylıkla şifre alınarak dilediğiniz işlemi internet ortamı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet’ten Yeni Bir Hizmet Daha! içeriği, 08 Eylül 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha