Kadınlar araba alırken nelere dikkat ediyor?

Kadın duygusallıklarını da ön plana çıkararak otomobil estetiğine erkeklerden daha fazla önem veriyor

Kadınlar araba alırken nelere dikkat ediyor?

Kadın duygusallıklarını da ön plana çıkararak otomobil estetiğine erkeklerden daha fazla önem veriyor. Bu nedenten de erkeklerle kadınların otomobil zevkleri tamamıyla farklıdır. Erkekler arabayı statü olarak gördükleri için satın alırken motor özellikleri, dizayn, sürüş karakteri ve donanım gibi özelliklere dikkat eder.

Kadınlar ise ihtiyaçlarına göre araba modellerine karar verir. Bu yüzden de ilk olarak konfor ve güvenlik donanımlarına bakar.

Otomatik vites

Kadınların araba alırken olmazsa olmazı otomatik vitestir. Böylece yoğun kent trafiğinde dur-kalk sırasından vites değiştirmeyle uğraşmadan otomobil kullanabilirler.

Makyaj aynası

Otomobilin iç dizaynı ve kullanışı kadınlar için önemlidir. Çünkü kadınlar arabalrında evindeki gibi rahat olmak ister. Bu nedenten de makyaj yapabileceği ışıklı ayna gibi imkânlara sahip otomobilleri tercih ederler.

Güvenlik donanımları

Kadınlar araba alırken aktif ve pasif güvenlik donanımlarının yanı sıra kör nokta, şerit değiştirme, öndeki araçla mesafe uyarı sistemi, acil fren destek sistemi, acil fren destek sistemi özelliklerine dikkat ederler.

Küçük (hatcback) modeller

Kadınlar kent trafiğinde rahat olmalarından kaynaklı ufak boyutlardaki araba modellerini tercih eder. Bunun diğer bir sebebi ise dar sokaklarda basit park edebilme imkânlarının olmasıdır.

Yokuş kalkış desteği

Kadınların araba kullanırken en zorladığı yerlerin başında yokuşlar gelir. Arabalarını geri kaçırmadan kaldırmak içinde yokuş kalkış desteğine önem verir.

 

 

Kadınlar araba alırken nelere dikkat ediyor? içeriği, 14 Ağustos 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha