Uykusuzluğa İyi Gelen Çiçekler

Uykusuzluk; ruh hali, enerji, üretkenlik ve yaşam kalitesini etkileyen pek çok nedeni olan bir problem.

Uykusuzluğa İyi Gelen Çiçekler

Uykusuzluk; ruh hali, enerji, üretkenlik ve yaşam kalitesini etkileyen pek çok nedeni olan bir problem.

Uykusuzluk için bitki çayları da tüketilebilir ya da ilaç kullanılabilir; ama hep uykusuzluğa iyi gelen hem de havayı temizleyen bitkiler uyku sorununuzu çözerken eve canlılık verecektir. Uykusuzluğa iyi gelen ve hava temizleme tesisi olan 8 çiçeği sizler için derledik.

Yasemin

Araştırmalar sonucu yasemin çiçeğinin uyku için doğal bir yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Sizi rahatlatan ve iç sıkıntılarınıza çözüm olabilecek bir çiçektir. Yatak odanızda bulundurduğunuz takdirde uyandığınızda çok güzel pozitif bir enerji kaplamış olur içinizi.

Lavanta

Lavantanın da iç sıkıntınızı önleyecek ve sizi rahatlatacak özelliği vardır. O büyüleyici kokusuyla güzel bir uyku çekebilirsiniz.

Gerdenya

Uyku getirici özelliği kanıtlanmış bir diğer çiçek gerdenyadır. Çok rahat bir uyku uyumanızı sağlar ve rahatlatır.

Kaynanadili

Oldukça ekonomik olan ve evinizdeki oksijen seviyesini arttırmaya yardımcı olan kaynana dilini de evinizde mutlaka bulundurun. Kolay bakımıyla da oldukça avantaj sağlar.

Sarısabır

Sarısabır çiçeğinin uykunun yanı sıra yaraları ve yanıkları iyileştirme özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca detoks etkisi bulunmaktadır. İnsanı kimyasallardan uzak tutar.

Duvar Sarmaşığı

Evinizdeki havayı en iyi temizleyen çiçeklerden birtanesidir. Oda sıcaklığını da ayarlayan bu bitki böylece rahat bir uyku uyumanızı sağlar.

Kırmızılı Drasena

Toksinleri temizleme özelliğiyle insan sağlığına da oldukça faydalıdır. Ayrıca evinizde dekorasyon olarak güzel durabilecek bir bitkidir.

Potos Sarmaşık

Kolay bakımıyla tercih edebileceğiniz bitkilerden biridir. Havayı temizleme özelliğiyle rahat uyku uyumanıza da yardımcı olacaktır.

Uykusuzluğa İyi Gelen Çiçekler içeriği, 24 Nisan 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha