Yeni Yıla Huzurlu Girmenin Yolları

2019’a iki haftadan az bir süre kaldı. Her sene olduğu gibi 2019 yılı boyunca da birçok insan yeni yılda mutlu ve huzurlu bir hayat sürmenin yollarını arayacak.

Yeni Yıla Huzurlu Girmenin Yolları

2019’a iki haftadan az bir süre kaldı. Her sene olduğu gibi 2019 yılı boyunca da birçok insan yeni yılda mutlu ve huzurlu bir hayat sürmenin yollarını arayacak.

Yılın nihayet günü dilekler dilenecek, hayaller kurulacak ve bir sonraki yıla, 2019’a sınırsız bir beklenti ile gireceğiz. Peki hayallerimiz gerçekleşecek mi? Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılda beklentileri azaltıp ertelemeden harekete geçirmenin önemine değindi ve Biantep.com okuyucuları için yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları: 

  • Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
  • Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
  • Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir sene olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir nihayet verin.
  • Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere vakit yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
  • Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
  • Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
  • Klişelerden ırak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
  • Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
  • Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en esas sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
  • Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Yeni Yıla Huzurlu Girmenin Yolları içeriği, 15 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha