İbrahimli Spor Merkezi

İbrahimli Spor Merkezleri Arasında Sizce En İyi ve En Verimlileri Hangisi? İbrahimli Spor Merkezlerini Sizler İçin Bir Araya Getirdik.


İbrahimli Spor Merkezleri Arasında Sizce En İyi ve En Verimlileri Hangisi? İbrahimli Spor Merkezlerini Sizler İçin Bir Araya Getirdik.

Spor Merkezleri Nedir?

İbrahimli Spor Merkezleri aerobik, Fitness, pilates, aletli ve aletsiz jimnastik yani pasif ve aktif jimnastik yapılan Spor Merkezleridir. Büyük ve tam donanımlı olmak üzere İbrahimli Spor Merkezleri'nin yarı olimpik yüzme havuzları da vardır. İbrahimli Spor Merkezleri için yüzme en sağlıklı, en düzenli ve daha da önemlisi çok fazla yorulmadan çokça eğlenerek kalori harcanan bir spor dalıdır. İbrahimli Spor Merkezleri; yüzme havuzu, sauna ve hamam bulunması bazı sporseverler tarafından tercih sebebidir. İbrahimli Spor Merkezleri' nde fitness, yürüme, koşma, aerobik hareketler ve bunlarla birlikte ağırlık çalışmaları da yapılır. Fit ve sağlıklı vücut sahibi olmak isteyen sporseverler Spor Merkezleri hocalarının belirleyeceği çalışma programı içerisinde ve onun belirleyeceği sıra ile Spor Merkezleri' nde önce ısınma hareketlerine başlarlar. Daha sonra koşu bandında yürüyüş veya nabız sayısına göre koşu hareketine geçerler. İbrahimli Spor Merkezleri müdavimleri kendilerinin isteği ve hocalarının yönlendirmeleri doğrultusunda aletli ağırlık çalışmalarına geçerek de kaslarının sıkılaşmasını sağlarlar. Sıkı ve sağlıklı fit kaslar fitness sayesinde vücuttaki fazla yağları yakmaya yardımcı olmaktadır. İbrahimli Spor Merkezleri müdavimleri hangi amaçla Spor Merkezlerine gelmiş olurlarsa olsunlar düzenli olarak gelmeli ve verilen beslenme programına ayak uydurmalıdırlar.

İbrahimli Spor Merkezleri Başlangıç Seviyesi İçin Öneri Ve Özellikler

 • İbrahimli Spor Merkezlerine başlamadan önce her ihtimale karşı bir genel bir doktor kontrolünden geçmenizi tavsiye ederiz.
 • Başlangıç seviyesi vücut geliştirme programı haftada ortalama 3 günden oluşmaktadır ve her gün vücudunuzun farklı bölgelerine farklı çalışmalar ile çalıştırılacaksınız.
 • Bir haftada 3 gün boyunca üst üste Spor Merkezlerine gelip spor yapmanızı pek önermiyoruz. Sonuçta kaslarımızın dinlemeye ve düzenli uykuya ihtiyacı var. Bu yüzden örnek olarak pazartesi – çarşamba -cuma günleri yada salı-perşembe-cumartesi çalışabilirsiniz.
 • Unutmayın ki İbrahimli Spor Merkezleri bir sosyalleşme mekanı değil bu yüzden setler arasında size tanıdığımız 45 saniye ve ya 60 saniye gibi süreleri dikkate alınız. Muhabbetten, telefondan ve sosyal medyadan uzak kalın lütfen:)
 • Belirlenen fitness hareketleri ilk ayda size hareketleri düzgün şekilde yapmanızı sağlayacak makineli hareketlerden başlıyor, zaman geçtikçe programa serbest ağırlıklarla yapılan hareketleri ekledik.
 • Fitness Aktif ekibi olarak uzmanlarımız her gün bir çok bölgeyi çalıştıran programlar yerine belirli günlerde belirli kas gruplarını çalıştıran daha profesyonel ve hedefe yönelik fitness hareketleri ile donatılmış bir fitness programı hazırlamıştır.
 • İlk ayda İbrahimli Spor Merkezleri hocalarımız programa karın egzersizlerini dahil etmez sonraki aylarda karın egzersizlerini kademeli olarak programlara katılmıştır. İbrahimli Spor Merkezleri hocalarına göre ilk haftalarda karın egzersizleri çok önem taşımamaktadır.

İbrahimli Spor Merkezleri Antrenmanlarından Önce Ve Sonra Tüketilmesi Gereken Besinler

İbrahimli Spor Merkezleri Antrenmanlarından Önce Tüketilmesi Gereken Besinler

Spordan önce hızlı sindirilebilen proteinleri alman zaman içinde daha fazla kas kütlesi oluşturmanı sağlar.

 • Egzersize başlamadan 30 dakika önce 30- 40 gr arası protein alabilirsin.
 • Yine spordan 30 dakika öncesinde hızlı sindirilebilen 40-50 gr kadar karbonhidrat alman da performansını arttıracaktır.
 • Spor öncesinde besin yoluyla alınan yağlar bir yarar sağlamayacaktır.

İbrahimli Spor Merkezleri Antrenmanlarından Sonra Tüketilmesi Gereken Besinler

Spor sonrası alacağınız besinler özellikle kas kütlesinin yapısının bozulmasını önleyen ve protein sentezini en yüksek seviyeye çıkarmaya yönelik gıdalardan seçilmelidir.

 • Bu sebeple aynı spor öncesinde olduğu gibi spor sonrasında da protein ve karbonhidrat tüketilmelidir.
 • Bu sebeple spordan sonra kolayca sindirilebilen ve kas oluşturmanıza yardımcı olacak 30-40 gr. protein alabilirsiniz.
 • Egzersiz sonrası kolay sindirilebilen karbonhidrat alman, insülin seviyeni hızlı bir şekilde yükseltip o şekilde kalmasını sağlarken, kaslarının bozulmasını da engellemiş olur. Spor sonrasındaki öğünde hemen tüketilecek şekilde vücut ağırlığı başına 1 gr karbonhidrat alınması önerilir.

İbrahimli Spor Merkezleri Aylık Eğitim Programları

İbrahimli Spor Merkezleri İlk Hafta: İbrahimli Spor Salonlarına başlarken çoğunluğa uyup Spor Merkezlerine kayıt yaptıracaksınız. İlk gün vücut kitle endeksi ölçümünüz yapılacak ve Spor Merkezleri hocanız size uygun bir çalışma programı hazırlayacak. Spor Merkezinde ki bazı insanlar tavsiyeler vermeye bayılırlar ama siz spor hocanızın öneri ve tavsiyelerinin dışına çıkmamaya özen gösterin. İbrahimli Spor Salonları'nda ilk haftanız, en önemli zamanlarınız çünkü spor yapmaya karar verip sonradan vazgeçen insanların büyük bir bölümü bu zaman diliminde eleniyor. Neden? Çünkü adapte olamıyorlar. Adapte olamamanın birçok nedeni olabiliyor ama en başta spora yeni başlayanlar için önerilere kulak vermek gerekiyor. İbrahimli Spor Merkezleri 2. Hafta: İbrahimli Spor Salonları'nda ilk haftayı atlattıysanız vücudunuzda görünürde henüz bir değişim olmasa da mental olarak gelişmelerinizin farkına varıp spor yapmanın hazzına vardınız demektir. Şimdi ikinci hafta için biraz motivasyon arttırıcı hikayelere bakıp hedeflerinizi büyütebilirsiniz. İbrahimli Spor Merkezleri' nde ikinci hafta kas ağrıları devam edebilir. Bunun nedeni kaslarınızın hala mikro çatlaklarla şekillenip kendilerini yenilemeleridir. Aslında fitness boyunca mikro çatlaklar devam eder çünkü bu kas gelişiminin bir sonucudur. Kas ağrıları ise ikinci haftadan itibaren dayanıklılığınızın artmasına bağlı olarak azalır. Yani mikro çatlaklar oluşmaya hep devam eder ama siz artık çok umursamazsınız. İbrahimli Spor Merkezleri 3. Hafta: İbrahimli Spor Salonları'nda ikinci haftayı devirdiyseniz artık isteyince her şeyi yapabileceğinizin farkına varıyorsunuz demektir. Bedeninizi güçlendirip zihninizi eğitmeninizin daha birçok getirisi olacak. Fitness başlangıç hareketleri artık yavaş yavaş geride kalıyor, zorlanmaya hazır olun! İbrahimli Spor Salonları'nda üçüncü hafta, hormon seviyelerinin ve performansın yükseldiği zamanlara geldiğinizi gösterir. Artık Spor Merkezlerine yeni başlayanlar için hazırlanan programların üzerine çıkarak kendinizi zorlamaya başlayabilirsiniz. Hedefiniz 1 ayda vücut geliştirme ise üçüncü hafta temponuzu yoğunlaştıracağınız bir hafta olacak. Yaza ne kaldı, acele etmeliyim diye form tutmayı hedefleyenlerdenseniz de üçüncü hafta programınızı biraz ağırlaştırmanız gerekiyor. İbrahimli Spor Merkezleri 4. ve son Hafta: İbrahimli Spor Salonları'nda dördüncü haftada vücut geliştirme programlarının çoğunda, dördüncü hafta karın ve baldır kasları dışında kalan tüm kasları çalıştırma üzerine yoğunlaşılır. Burada amaçlanan aylık fitness programının bitimine doğru kas hacimlerini arttırmaya yönelik hareketlere ağırlık vererek mükemmel forma yaklaşmaktır. Fitness yaparken nasıl bir program izlediğinize bağlı olarak dördüncü hafta ağırlık vermeniz gereken bölgeler değişebilir. Gelişim düzeninize bağlı olarak en iyi fitness tavsiyelerini spor hocanız sizlere verecektir, onun tavsiyelerini her zaman dikkate alın.

İbrahimli Spor Merkezleri'nde 1 Aylık Eğitim Sonucu Fiziksel Değişiminiz...

Spor Merkezlerinde ilk ayı bitirdiğinizde vücudunuzda değişimler gözle görülmeye başlayacak. Önem verdiğiniz bölgelerdeki kaslar sıkılaşarak şekillenecekler. Spor Merkezlerinde ilk ay, çoğunlukla gelecek dönemdeki zorlu programa ısınma ve kasların dayanıklılığını arttırma amacıyla yapılan programlarla geçer. Spor Merkezlerine yeni başlıyorsanız ilk ay, sizin için çok zorlu bir  süreç olsa da çalışmalarınızın meyvelerini toplamaya başlayınca yorucu geçen dakikalar hatırlamayacaksınız bile. Aynaları hazırlayın!

İbrahimli Spor Merkezleri'nde 1 Aylık Eğitim Sonucu Zihinsel Değişiminiz...

Düzenli olarak spor yapmak, zihinsel aktivitelerinizi en üst seviyelere çıkartır. Bunun bilimsel açıklaması şu şekilde: Düzenli fitness yaparak akciğerlerinizi geliştirirsiniz ve böylece oksijeni kullanma kapasiteniz artar.

İbrahimli Spor Merkezi içeriği, 06 Temmuz 2019 tarihinde Biantep.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Eftal M.

bir antepli olarak söylüyorum.Gaziantep gastronomi kentidir.

Erdal T.

özlüyorum memleketimi her zaman gelmek istiyorum ama vaktim olmuyor

Kadir B.

yazıyı inceledim hatasız bir yazı olmuş teşekkür ederiz

Ayşe F.

Yazınız Başarılı Olmuş Teşekkür ederiz

Sertaç Y.

Antep'e gelenler gezmeli

Özgür Ü.

teşekkürler biantep.com ekibi

Meral M.

Mutlaka gezilmesi gereken bir şehir Gaziantep'liler çok cana yakınlar teşekkür ederiz.

Andaç M.

Gazişehir bu sene çıktı bakalım ne kadar ziyaretçi gelecek

Kamercan B.

Gaziantepe gidildiğinde kesin görülmesi gereken yerler arasındadır

3DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha